Pedaalin syyskauden tapahtumat

22.9.2016

Hallituksen kokous maanantaina 26. syyskuuta klo 16-18 oppimiskeskus Aleksandriassa (Fabianinkatu 28, huone 330). Kokouksessa vahvistetaan Pedaalin toimintasuunnitelma ja budjetti ensi vuodelle. Kokous on avoin jäsenistölle!

Lokakuun jäsenilta ja yhdistyksen syyskokous maanantaina 17. lokakuuta klo 16-19 Helsingin kaupunginmuseolla. Syyskokous järjestetään klo 16-17 Kasari-kokoushuoneessa. Syyskokouksen jälkeen klo 17-19 ohjelmassa on jäsenilta, jossa tutustutaan Helsingin valitut palat -näyttelyyn ja Lasten kaupunkiin, sekä kuullaan museon uudistusprosessista ja siitä, kuinka uusi museokokonaisuus on otettu vastaan. Ilmoittautumiset jäseniltaan perjantaihin 14.10. mennessä osoitteeseen info@pedaali.fi

Äänenkäytön workshop maanantaina 31.10. klo 10-14 Näyttelykeskus WeeGeellä KAMUn Museopeda-tilassa. (Ahertajantie 5, Espoo).

Koulutuksessa perehdytään äänenkäyttöön ja sen ongelmiin äänenkäytönkouluttaja Juho Eerolan johdolla. Tarkemmat tiedot koulutuksesta löytyvät täältä.

Koulutuksen hinta on Pedaalin jäsenille 20€/henkilö. Ilmoittautumiset torstaihin 20.10. mennessä osoitteeseen info@pedaali.fi. Mukaan mahtuu 20 osallistujaa.

Marraskuun jäsenilta Amos Andersenin taidemuseolla torstaina 24.11. klo 14-16.30. Jäsenillassa tutustutaan uuden Amos Rex -museon suunnitelmiin ja Helsinki Noir -näyttelyyn. Yhdistyksen hallitus kokoustaa ennen jäseniltaa klo 14-15. Kokous on avoin jäsenistölle, tervetuloa! Ilmoittautumiset jäseniltaan maanantaihin 21.11. mennessä osoitteeseen info@pedaali.fi.